یک سوال مشترک بین تمام بازارهای مالی که قوانین پایه و اساس معامله‌گری شما را شکل می‌دهند و باید به آن توجه کنید.

چرا می‌خواهید به بازارهای مالی وارد شوید؟

در بازار فارکس شما می‌توانید ارزهای بین المللی، طلا، نفت و… را نیز معامله کنید.

در این بازار سرمایه گذاران بزرگ و کوچکی از سراسر دنیا حضور دارند. که با اهداف مختلف در حال فعالیت در مارکت هستند. عده‌ای معاملات را برای حداقل یک سال یا بیشتر آنها را نگهداری می‌کنند.

دسته دیگری از معامله‌گران که به عنوان شغل دوم یا شغل اول در بازار فعالیت می‌کنند به صورت میان مدت و کوتاه مدت از نوسانات قیمت ارزهای بازار سود کسب می‌کنند.

باید از خود بپرسید که با توجه به ویژگی های اخلاقی و شرایط فعلی خود جزو کدام دسته از این افراد هستید. آیا تحمل صبر و سرمایه‌گذاری بلند مدت را دارید یا قصد دارید به عنوان درآمد دوم یا اولتان با معامله‌گری در بازار امرار معاش کنید.به دور از احساساتی، جواب این سؤال را بدهید و هدف خود را تعیین کنید.

در کادر پایین به تعدادی از سوالات شما پاسخ دادیم :

فارکس بازاری است که تمام ارزهای مهم جهان، در آن مبادله می‌گردد. حجم معاملات روزانه در این بازار، از بیش از شش تریلیون دلار گذر می‌کند. این بازار یک بازار بین‌المللی نامتمرکز است.

وارد شدن به بازار فارکس کار مشکلی نیست. حتی برای کاربران ایرانی که دسترسی کامل به بازارهای بین المللی ندارند. قدم اول را با آموزش دیدن شروع کنید
یک شبه هم معامله‌گر حرفه‌ای نخواهید شد. پس ریسک نکنید ابتدا باید آموزش ببینید

خیر، پیش نیاز شرکت در دوره آموزش فارکس آشنایی با تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته می‌باشد.

بدون آموزش عملی و کارگاهی نمی توان تبدیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای شد، دوره آموزش فارکس شامل کارگاه های عملی زیر نظر استاد خواهد بود.

پس از تکمیل فرم های لازم مشاورین آموزش آکادمی فارکس بادپر با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات ثبت نام در دوره آموزش فارکس را در اختیارتان قرار می‌دهند.

 آموزش ببینید

فرض کنید برای اولین بار سوار هواپیما شدید و خلبان پرواز به علت خستگی از شما می‌خواهد که کنترل این پرواز را بر عهده بگیرید. آیا این خواسته منطقی است!
آیا عقلانی است از شخصی که تا به حال تجربه استفاده از هواپیما را نداشته است، خواسته شود که وظیفه خلبان را انجام دهد؟! قطعا خیر.
در بازارهای مالی هم جریان به همین شکل است. اگر قصد کسب سودهای خوب را داشته باشید. باید روش بدست آوردن آنها را بیاموزید تا بتوانید رویاهای خود را محقق کنید. 

بالا و پایین رفتن ارزش ارزهای دنیا نسبت به یکدیگر بستری را برای معامله گرهای سرتاسر دنیا ایجاد کرده تا با گرفتن نوسانات، کسب درآمد کنند. همانطور که در بازار ایران، شما میتوانید در هر لحظه دلار (یا سایر ارزهای جهانی) را خریداری کرده و در زمان مناسب فروخته (نوسان گیری کنید) و کسب درآمد کنید، در فارکس نیز می توانید با داشتن دانش کافی و استفاده از ابزارها و تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال، درآمد خود را افزایش دهید

بازار فارکس از ساعت 2 و نیم بامداد دوشنبه (به وقت ایران) فعالیت خود را آغاز کرده و تا ساعت 1 بامداد شنبه (به وقت ایران) به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در طول این مدت، معامله گران میتوانند به صورت 24 ساعته مشغول به تجارت و کسب درآمد باشند.

میلیاردر شدن در فارکس منوط به دو چیز است. اول سرمایه ی مناسب جهت ورود به بازارهای جهانی و دوم داشتن دانش کافی. آکادمی فارکس بادپر، دانش و ابزارهای پیشرفت در فارکس را در اختیار شما قرار میدهد.

تمامی موسسات و نهادهای آموزشی، سرفصل‌های متفاوتی را برای مخاطبان خود ارائه میدهند. اما سرفصل های کلی آکادمی فارکس بادپر شامل تحلیل های تکنیکال، فاندامنتال، مدیریت سرمایه، مدیریت احساسات و استراتژی نویسی است. 

بازار فارکس یکی از کم ریسک ترین بازارهای جهان است. حجم سرمایه‌ی مبادله شده در این بازار بیش از 7 تریلیون دلار بوده است. عامل اصلی در بالا رفتن ریسک فارکس، استفاده از اهرم یا همان لوریج بالا است. اهرم میتواند ریسک و سود معامله را چندین برابر کند. سعی کنید پیش از معامله کردن، حتما آموزش های لازم را دنبال کنید.